YETİŞ KOMBİ SERVİSİ - 7/24 Garantili Hizmet 0534 691 29 16 – 0553 141 15 91
0534 691 29 16

BAYMAK KOMBİ ARIZA KODLARI

BAYMAK KOMBİ ARIZA KODLARI

BAYMAK HT YOĞUŞMALI ARIZA KODLARI

Baymak Kombi arıza kodları teker teker sıralanmıştır.

10E Arıza Kodu= Dış ortam sıcaklık sensörü arızasıdır
20E Arıza KoduMerkezi ısıtma devresi NTC sensörü arızasıdır. Kalorifer NTC si değiştirilmelidir.
28E Arıza Kodu= Baca NTC sensörü arızasıdır. Emniyet NTC değiştirilmelidir.
50E Arıza Kodu= Kullanım suyu devresi NTC sensör arızasıdır. Sıcak su NTC si değiştirilmelidir.
60E Arıza Kodu= Oda termostatı sensör arızası. Odanın termostatı değiştirilmelidir.
62E Arıza Kodu= Elektronik kart yazılım versiyonu arızasıdır. Elektronik kartın elektrik voltajından sistemde hata oluşmuş demektir. Tekrar yazılım atılmalıdır.
88E Arıza Kodu= Elektronik kart ile AVS 77 kontrol ünitesi arasında haberleşme arızasıdır. Kombiyi maximum 5 defa resetleyiniz.
95E Arıza Kodu= AVS 77 kontrol ünitesi saati arızasıdır. Kombiyi maximum 5 defa resetleyiniz.
110E Arıza Kodu= Emniyet termostatı arızasıdır. Kombinin Panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basınız. Eğer sorun devam ederse, 30 dakika bekleyin ve kombiyi resetleyiniz. Yeniden arızayı tekrarlarsa bizimle irtibata geçiniz.
119E Arıza Kodu= Hidrolik basınç anahtarı arızasıdır. Kombinin su basıncı yetersiz demektir. Tavsiye ettiğimiz değer 1,5 ile 2.0 bar arasında olmasıdır.
125E Arıza Kodu= Sistemde su olmaması veya hava olması hatasıdır. Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa bastığınızda sorun çözülecektir.
127E Arıza Kodu= Anti-leyjoner fonksiyonu devrededir. Bu sinyal geçicidir ve bu fonksiyon sona erdiğinde otomatik olarak kaybolacaktır.
130E Arıza Kodu= Baca NTC sensörü aşırı ısınması arızasıdır. Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basın sorun çözülecektir.
131E Arıza Kodu= 125E veya 130E arızaları sonrasında kombi elektriğinin kesilmesi. Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basın sorun çözülecektir.
133E Arıza Kodu= Gaz yetersiz uyarısıdır. Kombinizin yanında bulunan gaz vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kombinin Panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basın sorun çözülecektir.
151E Arıza KoduKombi kontrol kartı arızasıdır. Ateşleme elektrodunun pozisyonunu kontrol ediniz.
155E Arıza Kodu= Maksimum reset denemesinin aşılmasıdır. (n°5) Kombi üzerindeki ”RESET” düğmesine basınız.
156E Arıza Kodu= Düşük veya yüksek voltaj uyarısıdır. Enerji beslemesi voltaj değeri normal değere dönünceye kadar bekleyiniz. Resetleme işlemi cihaz tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Tavsiyemiz kombinize regülator takmanızdır.
160E Arıza Kodu= Fan arızasıdır. Kombinizin fan motoru arızalıdır.
193E Arıza KoduSistemin hava yapmasıdır. Bu sinyal geçicidir ve bu fonksiyon sona erdiğinde otomatik olarak kaybolacaktır.

Baymak kombi arıza kodları yukarıda paylaştığımız üzere sizlere bilgilenmeniz amacıyla yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

Hemen Arayın